Makijaż wieczorowy – Jaki typ makijażu wybrać?

Makijaż powinien być odpowiednio dopasowany zarówno do typu urody, jak i do okazji. Inny typ makijażu wybierzmy na co dzień, a inny na bardziej uroczyste czy formalne spotkania. Poprawnie wykonany makijaż jest w stanie wydobyć wszystkie atuty naszej urody i ukryć to, czego nie chcemy pokazywać.

Makijaż wieczorowy – jaki typ makijażu wybrać?

Makijaż wieczorowy to bardzo szeroki i zróżnicowany temat. Wariacji na temat tego jak pomalować się na specjalną okazję jest niemal nieskończenie wiele. Przy wyborze makijażu wieczorowego należy pamiętać o tym, żeby był on odpowiednio dobrany do kształtu naszego oka, typu urody, a nawet kreacji w której wystąpimy.

Jedną z najpopularniejszych opcji makijażu wieczorowego jest tak zwany makijaż smokey eyes. Makijaż ten jest z założenia bardzo mocny i wykonuje się go głównie za pomocą wyrazistych i nasyconych kolorów. Efekt przydymionego oka uzyskuje się za pomocą cieni o mocnych kolorach i mocno wytuszowanych rzęs. Efekt, który uzyskamy przy wykonaniu makijażu tego typu będzie mocno podkreślał oko, a dobranie odpowiedniego kolory cieni dodatkowo podkreśli kolor naszej tęczówki, dodając spojrzeniu niesamowitej głębi. Makijaż tego typu jest polecany wszystkim paniom, którym zależy na mocnym podkreśleniu spojrzenia, powinny go jednak unikać osoby o głęboko osadzonych oczach.

Makijaż wieczorowy może skupiać się także na podkreśleniu ust. Wybór mocnej, czerwonej pomadki to świetny pomysł na wykonanie prostego i efektywnego makijażu na specjalną okazję. To idealna opcja dla wszystkich, którzy z jakiegoś powodu nie chcą zdecydować się na mocniejsze podkreślenie oka.

Przeczytaj więcej na bestmakeup.pl

Redakcja krainadziecka.net.pl