Ochraniacz do łóżeczka – przydatny również po okresie niemowlęctwa

Ochraniacz na łóżeczko jest dobrze znanym akcesorium wielu rodzicom. Grafika Google z wystrojem dziecięcych pokojów podpowiada, że jest to dobra inwestycja. Po pierwsze łóżeczko ładniej się prezentuje, a po drugie sam ochraniacz spełnia przydatne funkcje. To, co ciekawe jest to zakup na znacznie dłuższy okres, niż się większości wydaje. Po okresie niemowlęctwa również znajduje swoje zastosowanie w pokoju dziecięcym. 

Ochraniacz na szczebelki w kształcie smoka 

Ochraniacze do łóżeczka mogą przybrać postać zwierzęcia czy bohatera z bajki. Ciekawą propozycją jest forma smoka, gdyż jego budowa może przybrać wystarczającą długość, aby stał na straży bezpieczeństwa podczas snu malucha. Poza tym może odgrywać rolę poduszki  przytulanki. Dzieci lubią ciekawe formy, które kojarzą im się z ulubioną bajką czy opowieścią z książki. 

Warkocze do łóżeczka – klasyka, która wciąż zachwyca

Osłonka na łóżeczko w postaci warkocza jest bardzo chętnie wybierana przez rodziców. W tym przypadku istnieje możliwość doboru kolorystyki. Może być on jedno- lub wielokolorowy. Jego dość luźny splot sprawia, że jest miękki i przyjemny w dotyku. Na końcach umieszczone są tasiemki, które ułatwiają przywiązanie go do szczebli łóżeczka. Warkocze do łóżeczka można łączyć ze sobą, jeżeli nie chcemy ich mieć w jednej całości, co również ułatwia pranie. 

Ochraniacz do łóżka? Wciąż właściwie spełnia swoją rolę

Poduszka oddzielająca od ściany jest jedną z ról ochraniacza do łóżka. Korzyści płynących z zastosowania ochraniacza w łóżku u nieco starszych dzieci jest o wiele więcej. Oto najważniejsze z nich:

  • Ochrona przed uderzeniem w ścianę podczas snu – dzieci bardzo często wiercą się podczas spoczynku nocnego, a ich niekontrolowane ruchy, mogą zakończyć się dość bolesnym zderzeniem z płaską i twardą powierzchnią.
  • Zimna ściana nie jest dobrą przytulanką – dzieci lubią się odkrywać i dłuższy kontakt z zimną ścianą nie wróży happy endu. 
  • Przyjemny otulacz do łóżeczka daje poczucie ciepła – kontakt z dobrej jakości materiałem, wiąże się z pozytywnymi odczuciami na poziomie skóra – tkanina, co sprawia, że dzieci szybciej zasypiają, a ich sen jest spokojny i głęboki. 

Dobra jakość materiału odgrywa kluczową rolę!

Ochraniacz na łóżeczko musi być wykonany z bezpiecznych materiałów, które mogą mieć bezpośredni kontakt z delikatną skórą dziecka.  W tym przypadku bardzo fajnie sprawdza się welur bawełniany, który jest bardzo delikatny i przyjemny w dotyku. Poza tym musi posiadać niezbędne certyfikaty, które potwierdzą Możliwość wykorzystania danej tkaniny w produktach dla dzieci. Jednym z nich jest certyfikat oeko text  – najbardziej popularny i wiarygodny. Antyalergiczne wypełnienie również ma ogromne znaczenie. Kurz, roztocza oraz inne patogeny szybciej zagnieżdżają się w wypełnieniach, które nie mają właściwości antyalergicznych. 

Podsumowując, można wywnioskować, że ochraniacz na łóżeczko jest produktem na lata. Przy odpowiedniej pielęgnacji, potrafi właściwie spełniać swoją rolę przez długi okres czasu. W początkowej fazie może spełniać rolę ochronną, ale im dziecko starsze tym, może wzbudzić jego zainteresowanie jako przytulanka czy poduszka. Warto też inwestować w polskie produkty, a wykonane ręcznie dają kolejną korzyść, w postaci możliwości spersonalizowania produktu. 

Redakcja krainadziecka.net.pl