Od którego roku życia dziecko może uczyć się języków?

Naukowcy dowodzą, że dziecięcy mózg jest najbardziej chłonny między pierwszym a trzecim rokiem życia. Już wtedy warto zacząć oswajać malucha nie tylko z językiem ojczystym, ale również językiem obcym. Jego nauka będzie przebiegać swobodnie, w bardzo naturalny sposób, ponieważ tak małe dziecko nie czuje jeszcze presji związanej z nauką nowego języka obcego, którą może odczuwać w późniejszym wieku podczas zorganizowanych zajęć. Dziecięcy mózg zachowuje swoją plastyczność do około dziesiątego roku życia.

Naturalne i swobodne przyswajanie wiedzy od najmłodszych lat

Wykorzystaj potencjał swojego malucha, naturalną aktywność, a także ciekawość świata. Małe dzieci mają wyjątkową zdolność szybkiego uczenia się – wystarczy jedynie stworzyć im okazję do obcowania z językiem obcym. Dziecięcy aparat mowy jest zdecydowanie bardziej elastyczny niż u osoby dorosłej. Do tego świetnie słyszą, dlatego mają szansę na łatwiejszą, szybszą, ale przede wszystkim efektywniejszą naukę. Młodzi ludzie bardzo szybko zapamiętują zarówno akcent, jak i melodię języka. Poszczególne słowa niezwykle lekko zapadają im w pamięć. Dobrze jest wykorzystać ten dar i pokierować dzieckiem w taki sposób, aby jeszcze bardziej rozwinąć w nim ciekawość świata oraz odkrywania nowych języków.

Nauka języków obcych dla dzieci w wieku przedszkolnym

Właśnie dlatego warto od maleńkości wprowadzać do życia dziecka język obcy, a następnie kontynuować jego naukę w dobrej szkole językowej, gdzie na zajęciach będą wykorzystywane aktywności angażujące wszystkie zmysły maluszków. Taka forma zdecydowanie wpływa na efektywność przyswajania wiedzy. Kurs językowy dla dzieci AKCENT gwarantuje naturalne oraz bardzo przyjemne wprowadzenie w świat języka angielskiego. Ponadto daje fantastyczną możliwość poznania innych dzieci i integracji z nimi podczas wspólnych zajęć ruchowych, tańca, śpiewu, zabawy z rytmem, teatru, rysowania czy gier zespołowych. Podczas zajęć uczestnicy używają wszystkich zmysłów – nie tylko wzroku i słuchu, ale także dotyku, a nawet węchu i smaku. Angielski dla przedszkolaków to zajęcia językowe dla dzieci, które z pewnością szybko przypadną do gustu młodym, chłonnym wiedzy ludziom ciekawym świata.

Kursy angielskiego dla dzieci doceniane przez maluchy oraz ich rodziców

Nauka języków obcych dla dzieci odbywa się w przyjaznej atmosferze, a zajęcia są prowadzone przez odpowiednio wykwalifikowane osoby z doskonałym podejściem do maluchów. Warto uczyć się języków obcych od najmłodszych lat – to dobry start w przyszłość młodych ludzi.

Redakcja krainadziecka.net.pl