Rozwijające zabawki dla niemowląt

Poszukując podarunków dla kilkumiesięcznych dzieci, dorośli zwykle starają się odnaleźć akcesoria stymulujące rozwój najmłodszych. Ważne jest to, aby przedmioty były dopasowane do etapu rozwojowego i zapotrzebowania dziecka. Wśród rozwijających zabawek dla niemowląt odnaleźć można wiele ciekawych propozycji. Jakie akcesoria z pewnością okażą się trafionymi pomysłami?

Poznawanie świata za pomocą zmysłów

Niemowlęta zdobywają wiedzę na temat świata za pomocą zróżnicowanych bodźców. W pierwszych miesiącach życia zauważają przede wszystkim kontrasty, warto więc proponować im zabawki z białymi, czarnymi i czerwonymi elementami. Nie należy jednak umieszczać ich wokół dziecka zbyt wiele. Rozwijające zabawki dla niemowląt, które cieszą się wyjątkową popularnością, to akcesoria sensoryczne. Dzięki swojej złożoności, aktywizują wiele zmysłów, stymulując ich rozwój. Warto pamiętać, że maluchy większość przedmiotów będą brały do buzi. Nie powinno się im tego uniemożliwiać, należy jednak zadbać, aby wszystkie zabawki wykonane były z bezpiecznych i atestowanych materiałów. Trafionymi prezentami dla pociech w pierwszych miesiącach życia będą z pewnością maskotki i maty sensoryczne. Takie przedmioty składają się zwykle z wielu elementów o różnych wzorach i odmiennej fakturze. Pod wpływem dotyku wydają zwykle różne odgłosy. Poszukując rozwijających zabawek dla niemowląt, warto jednak zadbać o to, aby emitowane przez nie dźwięki nie były zbyt głośne. Dobrze, jeśli będą to spokojne szelesty i odgłosy przesypywania.

Rozwój poznawczy i motoryka

Mniej więcej od 3. miesiąca życia, warto proponować najmłodszym rozwijające książeczki. Ważne, aby były wykonane z miękkich i przyjaznych tworzyw. Tu również odnaleźć można akcesoria sensoryczne wykonane z różnych materiałów. Rozwijające zabawki dla niemowląt to również sensoryczne piłeczki, zabawki do kąpieli i gryzaki stymulujące prawidłowe chwytanie. Dzieciom, które coraz bardziej interesują się światem i zaczynają spędzać wiele czasu na ćwiczeniu sprawności swoich dłoni, warto podarować tablice manipulacyjne. Rozwój motoryki i sprawności manualnej jest wyjątkowo istotny w pierwszym roku życia. Dobrymi pomysłami na prezent będą tu również klocki i układanki. Rozwijające zabawki dla niemowląt w wieku 9-12 miesięcy to również przedmioty ułatwiające naukę i doskonalenie chodzenia. Można tu znaleźć ciekawe akcesoria na kółkach, które zapewniają stabilne oparcie, jednocześnie umożliwiając przewożenie innych zabawek. Zabawki stymulujące rozwój pociechy z pewnością okażą się trafionymi podarunkami.

Redakcja krainadziecka.net.pl