Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś

Sposób na bolesne ząbkowanie u dzieci

24 maja 2020


Małe dzieci przechodzą wiele zmian gdy dorastają i nie każda z nich odbywa się bezboleśnie. Jedną z tym, które zawsze powodują dolegliwości bólowe jest ząbkowanie, które czeka każde dziecko w pewnym momencie.

Sposób na bolesne ząbkowanie u dzieci

Jest to zazwyczaj moment gdy dziecko jest gotowe do tego, aby przejść na dietę składającą się z pokarmów stałych. Dlatego też ich organizm zaczyna proces budowy zębów mlecznych, co wiąże się z pewnymi stanami przypominającymi stany zapalne dziąseł. To z kolei przynosi natrętne swędzenie, ból i wiele dyskomfortu dla dziecka. Oczywiście sposób w jaki dziecko znosi ząbkowanie jest rzeczą bardzo indywidualną, którą trudno przewidzieć. Ale rzadko kiedy jest to proces przyjemny. Jako że dziecko jest wtedy jeszcze zbyt małe aby móc z nim w jakikolwiek sposób rozumować i wytłumaczyć mu że stan ten jest przejściowy i nie da mu się zaradzić, rodzice zazwyczaj mają wtedy wiele problemów z uspokojeniem cierpiącego dziecka. Są jednak rozwiązania na tego typu dolegliwości. Jeżeli zatem kogoś interesuje sposób na bolesne ząbkowanie u dzieci to na pewno powinien zapytać swoich rodziców o wielokrotnie sprawdzone porady, które zapewne były znane od pokoleń. Istnieje wiele takich metod, a większość z nich opiera się na użycie zimna. Zimno pomaga w tym, aby zniwelować opuchliznę na dziąsłach i tłamsi ból i dyskomfort. Zatem jest to sprytna sztuczka na to, aby zaoferować dziecku chociaż odrobinę ulgi i pozwolić mu nieco odpocząć. W tym celu rodzice na przykład wlewają wodę do smoczka i następnie pozostawiają ją do zamrożenia w lodówce, a potem dają dziecku taki smoczek. Istotne jest bowiem to, aby dziecko nie miało bezpośredniego kontaktu z lodem i nie doznało kolejnej krzywdy związanej z odmrożeniem. Tego typu rozwiązania jest jednak sposobem na krótką chwilę. Zatem nie można od tego oczekiwać wielkich i długotrwałych rezultatów bo po chwili zarówno opuchlizna, jak i towarzyszące jej swędzenie zacznie stopniowo powracać.

Pewny sposób

Jeżeli jednak kogoś interesuje bardziej pewny sposób na bolesne ząbkowanie u dzieci to powinien wybrać się do lekarza pediatry. Jest to osoba, która na pewno ma dużo doświadczenia jeżeli chodzi o wszystko co związane z dziećmi, które cierpią podczas ząbkowania oraz ich rodzicami, którzy zazwyczaj cierpią razem z nimi. Często rozwiązaniem okazuje się jedna z nielicznych maści, które można aplikować dziecku pomimo jego młodego wieku. Można je wykupić w każdej aptece i powinny stanowić dobre rozwiązanie na to, aby pomóc dziecku przetrwać przez najgorszy i najbardziej bolesny okres ząbkowania.
Jeżeli zatem którykolwiek rodzic zaczyna się poważnie martwić o swoją pociechę to na pewno nie powinien panikować. Ząbkowanie jest bolesne dla zdecydowanej większości dzieci i zawsze kończy się dobrze. Jednakże jak widać, są sposoby na to aby sprawić, że czas ten nie oznacza tak dużo bólu, nieprzespanych nocy i płakania. Wystarczy tylko zapytać się o poradę kogoś doświadczonego lub lekarza i na pewno szybko znajdzie się sposób na bolesne ząbkowanie, który działa dla konkretnego dziecka najlepiej.

Scrapbooking

Redakcja krainadziecka.net.pl

Jeśli szukasz wartościowych treści z zakresu wychowania i opieki na dziećmi, to świetnie trafiłeś! Zapoznaj się z wybranymi kategoriami, takimi jak dziecko czy parenting.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

kompleksowy przewodnik po świworkach niemowlęcych
Buty profilaktyczne dla dzieci
dziecko urodziny

Jesteś zainteresowany reklamą?