Tomek i Przyjaciele – jakie dodatki wybrać do pokoju dziecka

Tomek i Przyjaciele to animowany serial telewizyjny, który doskonale znają wszystkie dzieci. Chętnie oglądają je maluchy w wieku 2-4 lat, a czasami nawet i starsze. Warto o tym pamiętać w trakcie urządzania pokoju dziecka. Poszczególne dodatki powinny nawiązywać do ulubionych bohaterów malucha, dzięki czemu będzie się ono czuło bezpieczniej i radośniej w pomieszczeniu. Po jakie produkty warto sięgnąć?

Tomek i Przyjaciele na tekstyliach

Zajmując się aranżacją pokoju dziecka, warto skupić się na łóżeczku, które powinno zapewniać zdrowy i bezpieczny sen. Maluch zdecydowanie będzie lepiej zasypiał w towarzystwie swoich ulubionych bohaterów. Dobrze więc przygotować dla niego prześcieradło, poszewkę na poduszkę oraz pościel Tomek i Przyjaciele. Z tekstyliów warto mieć również na uwadze ręczniki dla dziecka. Maluch często nie chce się kąpać lub odwleka moment pójścia do łazienki. Do kąpieli zachęci go skutecznie ręcznik sygnowany marką Tomek i Przyjaciele.

Naklejki na ścianę i meble

Pokój dla dziecka powinien być kolorowy, co stymuluje zmysły malucha. Ciekawym pomysłem na dekorację jest umieszczenie specjalnych naklejek z kreskówki Tomek i Przyjaciele na ścianie czy meblach. W sklepach internetowych istnieje ogromny wybór wzorów, dzięki czemu naklejkę łatwo dopasować do całej aranżacji. Warto zapytać dziecko, kto jest jego ulubionym bohaterem, a następnie umieścić go na ścianie w dziecięcym pokoju. Jeśli maluch jest dużym fanem kreskówki, można wziąć pod uwagę fototapetę przedstawiającą jej bohaterów.

Inne akcesoria z ciuchcią Tomkiem

Istnieje wiele innych akcesoriów z Tomkiem i jego przyjaciółmi. Alternatywą dla naklejek może być plakat z bohaterami kreskówki. Ciekawą propozycją są zasłony na okno z wesołymi lokomotywami. Być może przedszkolak otrzymuje drobne pieniądze od bliskich – może je odkładać do skarbonki ze swoim ulubionym bohaterem. Miłośnik serii z pewnością musi mieć w pokoju zestaw torów z Tomkiem i jego przyjaciółmi. Często zajmują one w pokoju ważne miejsce. Dziecko może również chować swoje zabawki do specjalnych plastikowych pojemników, zawierających postaci z bajki.

Tomek i Przyjaciele to niezwykle popularna kreskówka. W sklepach internetowych i stacjonarnych bez trudu znaleźć można akcesoria i zabawki z nią związane. Nie ma więc problemu aby przygotować pokój dla dziecka, który zawiera motywy z jego ulubionej bajki. Pościel z Tomkiem sprawi, że maluch chętnie będzie przychodził do łóżeczka, zaś pojemnik na zabawki z ulubionym bohaterem zachęci go do sprzątania.

Artykuł sponsorowany

Redakcja krainadziecka.net.pl