Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Sprawdzony sposób na dobry sen

29 marca 2020


Coraz częściej ludzie mają dość duże kłopoty ze snem. Może być to uzależnione od życia jakie prowadzimy, ale także robione błędy, z których nie zdajemy sobie sprawy bo są błahe. Niestety nie zawsze wizyty u specjalistów kończą się sukcesem. Jednak czasami wystarczy tylko zmienić kilka nawyków i odkryć łatwy sposób na dobry sen.

Dlaczego spanie jest konieczne?

Jest ono bardzo istotne dla naszego zdrowia i komfortu. W momencie kiedy śpimy odnawiają się komórki naszego ciała, odbudowuje się nasza przemiana materii i wydzielają się hormony. Dodatkowo sen wzmacnia układ odpornościowy, przez co rzadko chorujemy. Podczas spania system immunologiczny produkuje więcej limfocytów. Ponadto powinno się pamiętać o tym, że dzięki spaniu znika zmęczenie, stres oraz rozluźniają się nasze mięśnie.Wzmaga się także wytwarzanie hormonu wzrostu, który regeneruje komórki, zdrowe mięśnie, kości i tkanki. Melatonina także jest niezwykle ważna do pracy zegara wewnętrznego. Dlaczego nie możemy zasnąć? Jeżeli mamy za sobą parę nieprzespanych nocy, to nie ma czym się martwić, lecz jeśli one trwają kilka tygodni to w tym momencie organizm daje nam wyraźne sygnały, że coś jest nie tak. Może to wynikać z życiowego stresu, lecz także z dość istotnymi zaburzeniami. Bezsenność bardzo często objawia się depresją i nerwicą. W sytuacji, gdy starsze osoby nie mogą zasnąć, może to wynikać z małej ilości melatoniny, co jest nierozłącznym elementem starości. Warto pamiętać o tym, żeby się porządnie wyspać potrzebne jest co najmniej 7 godzin snu. W zależności od wieku nasze zapotrzebowania na sen są bardzo różne.

Sposób na dobry sen

Im człowiek jest młodszy tym więcej tego snu potrzebuje. Ciekawostką jest to, że bardzo często zależne jest to od genów. Szukając odpowiedzi na pytanie, jak szybko zasnąć, najczęściej wpada nam do głowy pomysł, aby sięgnąć po tabletki nasenne. jakie są najlepsze sposoby na dobry i spokojny sen? Nie spędzajmy ostatnich chwil przed snem przeglądając komputer czy telefon, odłóż je co najmniej godzinę przed planowanym zaśnięciem, zachowaj stałe pobudki bezwzględnie od dnia, zadbaj o swoje przyjemne wieczorne rytuały, postępuj zgodnie ze swoim cyklem biologicznym, warto też zwrócić o komfortową pościel i poszewki – najbardziej odpowiednie będą z lekkich materiałów, unikaj drzemek, przede wszystkim dotleniaj się! krótki spacer przed snem dotleni mózg, skup się na tym co przyjemne i pozytywne – im bardziej się czymś przejmujesz czy denerwujesz, tym ciężej jest zasnąć. Dobrym pomysłem jest także ciepła relaksacyjna kąpiel z delikatnymi olejkami. Usnąć pomoże nam również niezbyt gorąca, krótka kąpiel z uspokajającymi olejkami. Dzięki temu powoli zapadniemy w głęboki sen. Kłopoty ze snem mogą być bardzo męczące, dlatego nie powinniśmy bagatelizować naszych problemów zdrowotnych. Kiedy już najprostsze sposoby nie działają, warto przejść się do konkretnego specjalisty, który nam pomoże, tym bardziej że w dzisiejszych czasach wizytę można bezproblemowo umówić. Tam poznamy poszczególne strategie i uzyskamy fachową pomoc.

Scrapbooking

Redakcja krainadziecka.net.pl

Jeśli szukasz wartościowych treści z zakresu wychowania i opieki na dziećmi, to świetnie trafiłeś! Zapoznaj się z wybranymi kategoriami, takimi jak dziecko czy parenting.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Scrapbooking
wyjście do sali zabaw dla dzieci
Znaczenie stosowania aspiratora do nosa

Jesteś zainteresowany reklamą?