„Elementarz 3-latka” – to pozycja obowiązkowa Twojego dziecka

Elementarz 3-latka” – to pozycja obowiązkowa Twojego dziecka. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twój trzylatek rozwijał się prawidłowo, zwinnie wszedł w świat przedszkolaka i nadążał za rówieśnikami, kup mu „Elementarz 3-latka”. Jeśli usłyszysz, że to pozycja przereklamowana, nie słuchaj! Kup i przekonaj się sama, że zdobywanie nowej wiedzy nie musi być nudne, a może być fantastyczną zabawą – dla dziecka i dla rodzica. A dla rodzica też cennym czasem np. na wypicie ciepłej kawy. 

„Elementarz 3-latka” – co to?

„Elementarz 3-latka” to prawdziwa skarbnica wiedzy, dostosowana do wieku i umiejętności dziecka w wieku trzech lat. Na tę skarbnicę składa się zbiór zadań opracowany z myślą o maluchach w tym wieku. Zadania są urozmaicone, różnorodne i motywujące do podejmowania kolejnych działań przez dziecko. Zadania są proste, ale skonstruowane tak, aby uczyć kojarzenia, logicznego myślenia. Dzięki zadaniom z „Elementarza 3-latka” dzieci trenują koncentrację, umiejętność wypowiadania się, spostrzegawczość, wyobraźnię, mowę, zręczność, chwyt pisaka i umiejętności manualne.

Jakie zadania?

W „Elementarzu 3-latka” znajdują się takie zadania, jak porównywanie obrazków, dorysowywanie brakujących elementów, łączenie kropek w całość, naklejanie naklejek. Nie brakuje oczywiście uwielbianych przez dzieci szlaczków i kolorowanek. Jest też mnóstwo wierszyków, zagadek i historii opowiadanych np. obrazkami bohaterów, których dzieci uwielbiają. W „Elementarzu” nie ma zadań trudnych, które często zniechęcają maluchy do dalszej zabawy. Zadania są dostosowane do wieku, potwierdzają to liczne opinie rodziców, którzy korzystają z „Elementarza 3-latka” oraz dzieci, które często zbiór zadań dostają w prezencie.

Można uczyć się samemu

„Elementarz 3-latka” skonstruowany jest tak, aby dziecko mogło z niego korzystać także samodzielnie, albo tylko z niewielką ingerencją opiekunów. Kolorowe ćwiczenia, przykuwające wzrok, same zachęcają do tego, aby dziecko otworzyło zbiór zadań i wybrało sobie taki, na które akurat ma ochotę. W „Elementarzu 3-latka” zadań nie trzeba wykonywać chronologicznie. Dziecko może otworzyć książkę na dowolnej stronie i wykonywać te zadanie, na które w danym momencie ma ochotę.    

Rodzice zawsze mile widziany

„Elementarz 3-latka” to pozycja, która przyciąga wzrok dzieci. 3-letnie szkraby wykonują zawarte w elementarzu zadania po swojemu, ale zawsze mile widziana jest obecność rodzica, dziadka, albo starszego rodzeństwa. Po co? Po to, aby zdobywanie nowej wiedzy i możliwość chwalenia się nią była radością i atrakcją dla wszystkich. Dla tych, dla których każde nowe słowo, nowa postać, nowy wzór i nowy kolor kredki jest ogromną radością, a także dla tych, dla których zdobywanie nowych umiejętności dzieci jest prawdziwym i największym powodem do dumy. Otaczający nas świat jest pełen tajemnic, „Elementarz 3-latka” świetnie odkrywa kolejne z tajemnic i robi to w sposób przyjazny dzieciom i rodzicowi. „Elementarz 3-latka” został przygotowany zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego.

Redakcja krainadziecka.net.pl