Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś

Jakie artykuły dla niemowląt przygotować przed porodem?

4 maja 2020


Dobre przygotowanie na narodziny dziecka wymaga wielu zakupów. Część artykułów można kupować na bieżąco, gdy stają się potrzebne. Należą do nich zabawki, smoczki, nocnik i inne przedmioty, które nie są niezbędne w ciągu pierwszych dni opieki nad noworodkiem. Są jednak takie artykuły dla niemowląt, w które lepiej wyposażyć się przed porodem. Dzięki temu będą na wyciągnięcie ręki, a zakupy będzie można ograniczyć do minimum. Jakie wyposażenie dla niemowlaków jest najważniejsze?

Artykuły dla niemowląt

Przede wszystkim warto przygotować kilka rodzajów pieluch. Może się okazać, że produkty jednej firmy nie spełnią naszych oczekiwań. Pomocne będzie wtedy posiadanie alternatywy. Można także zakupić kilka pieluszek wielokrotnego użytku. Jest to bardziej ekologiczne rozwiązanie niż pieluszki jednorazowe. Rozmiar pieluch wielorazowych dopasowuje się do dziecka dzięki regulowanym zapięciom.

Nawet, jeśli planujemy karmić piersią, dobrze mieć w domu butelkę ze smoczkiem. Może się zdarzyć, że dziecko będzie musiało zostać z kimś innym niż matka. Wtedy najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie odciągnięcie mleka i pozostawienie go w lodówce. Gdy przyjdzie pora karmienia, poinstruowana osoba przygotuje matczyne mleko i poda je dziecku z butelki.

Niezbędne artykuły dla niemowląt obejmują także koce i otulacze. Bardzo ważne, aby dziecku było ciepło podczas snu. Dzięki temu będzie także spokojniejsze, śpiąc samotnie we własnym łóżeczku. Otulacze z włókna bambusowego są cenione za swoje właściwości termoregulacyjne, lecz sprawdzą się także kocyki bawełniane.

Pod ręką z pewnością powinna być gruszka do nosa. Oczyszczanie nosa niemowlaka z zalegającej wydzieliny jest ważne dla jego komfortu oddychania. Zamiast gruszki można kupić specjalne urządzenie ze ssawką, czyli aspirator. Sprawdzi się podczas częstych katarów, kiedy wydzieliny jest dużo i ważne jest jej dokładne, lecz bezpieczne usunięcie.

Pierwsze kąpiele wymagają pewnej pomocy

Stabilna pozycja pomoże dziecku zrelaksować się, a rodzicom dokładnie umyć niemowlę. W tym celu wykorzystuje się foteliki lub leżaczki do kąpieli, w których dziecko kładzie się w pozycji półleżącej. Posiadają one antypoślizgowe nakładki na nóżki, dzięki czemu nie przesuwają się w wannie i nie grożą przewróceniem.

Inny ważny artykuł dla niemowląt to termometr. Najlepiej wybrać taki, który mierzy temperaturę na czole i w uchu. To nieinwazyjny sposób na sprawdzenie, czy dziecko nie ma gorączki. Nie sprawi niemowlakowi dyskomfortu, a zarazem zapewnia dużą dokładność odczytu. Jest to szczególnie istotne dlatego, że podwyższona temperatura u niemowlaka może być groźna.

Aby butelki, z których korzysta dziecko, zawsze były czyste, warto zaopatrzyć się w dobry sprzęt do ich czyszczenia. Pomocne będą szczotki do butelek i sterylizatory, dzięki którym można mieć pewność, że w butelce nie znajdują się groźne drobnoustroje ani pozostałości poprzedniej porcji mleka.

Większość niezbędnych artykułów dla niemowląt można kupić w dużych sklepach stacjonarnych i sklepach internetowych poświęconych wychowaniu dzieci.

Scrapbooking

Redakcja krainadziecka.net.pl

Jeśli szukasz wartościowych treści z zakresu wychowania i opieki na dziećmi, to świetnie trafiłeś! Zapoznaj się z wybranymi kategoriami, takimi jak dziecko czy parenting.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

kompleksowy przewodnik po świworkach niemowlęcych
Buty profilaktyczne dla dzieci
dziecko urodziny

Jesteś zainteresowany reklamą?