Kupuj bestsellery jeszcze taniej! Jak oszczędzać na książkach?

Nowe książki bardzo często mają spore ceny. Czy można na nich zaoszczędzić? Do dyspozycji jest wiele metod, które warto poznać!

Wysokie ceny nowych książek dopiero wchodzących na rynek, ale również bestsellerów są dla wielu czytelników sporym problemem. Ceny jednego egzemplarza najczęściej wahają się na poziomie od 35 do nawet 50 złotych, a ceny dla książek wydanych w twardych okładkach i na dobrym papierze to nawet ponad 100 złotych. Jak można kupować je taniej? Oszczędnym doradza księgarnia internetowa matfel.pl.

1. Sprawdź ceny książek w różnych sklepach

Chociaż na okładkach książek bardzo często umieszcza się sugerowaną cenę, nie oznacza to, że księgarnia musi sprzedać ją właśnie w tej kwocie. Wiele księgarni stosuje niższe ceny niż te okładkowe, dzięki czemu kupujący mogą zaoszczędzić od kilku do nawet kilkudziesięciu procentów na zakupie.

Warto więc sprawdzać oferty w różnych księgarniach, by dzięki temu znaleźć taką, która może zaoferować ceny na najniższym poziomie. W przypadku częstego kupowania książek oszczędności mogą iść w setki złotych!

2. Kupuj książki w internecie

Każdy zapalony czytelnik wie, że to właśnie w sklepach internetowych można upolować książki w najlepszych cenach.

Sklepy internetowe mogą oszczędzać na braku sklepu stacjonarnego, a także nie muszą zatrudniać aż tak wielu pracowników. Dzięki temu mogą one oferować jeszcze niższe ceny książek w porównaniu do księgarni działających stacjonarnie.

Do sprawdzenia swojej oferty zaprasza księgarnia internetowa matfel.pl, która przygotowała szeroką gamę publikacji zarówno dla dzieci i młodzież, jak i dla dorosłych. Do wyboru są również najnowsze publikacje oraz światowe bestsellery. Wszystko w bardzo atrakcyjnych cenach i z szybką wysyłką do klienta!

3. Sprawdzaj promocje, kody rabatowe i zniżki

Następnym sposobem na zakupienie książek w jeszcze niższych cenach, jest skorzystanie z różnych rodzajów promocji, kodów rabatowych czy zniżek oferowanych przez księgarnie. Można również wykorzystać je w przypadku zakupu nowych publikacji.

Księgarnie oferują swoim klientom różnorodne rabaty, na przykład można otrzymać je jako nowy klient rejestrujący się w sklepie, w trakcie akcji promocyjnych. Także można zaoszczędzić na kosztach wysyłki, gdy kupi się od razu większą liczbę pozycji – wskazuje księgarnia internetowa matfel.pl.

4. Szukaj książek używanych

Chociaż nowe książki, które niedawno zostały opublikowane, rzadko kiedy oferowane są jako używane, to jednak warto na nie polować. To dobry sposób, aby zakupić je w cenie nawet o połowę niższej niż ta na okładce.

Używane książki można między innymi znaleźć na portalach ogłoszeniowych, społecznościowych oraz aukcyjnych. Można ustalić również alarmy, które będą informowały o tym, że w sprzedaży pojawiła się konkretna pozycja. Dzięki temu można łatwo ją kupić.

Wobec tego do dyspozycji jest obecnie sporo metod pozwalających na zakupienie książek w niskich cenach. Warto z nich skorzystać, by stać się właścicielem najnowszych publikacji i bestsellerów bez przepłacania!

Redakcja krainadziecka.net.pl