Nauka języka dziecka

W dzisiejszych czasach coraz mniej czasu spędzamy z naszymi dziećmi. Wynajmujemy do nich niańki, zostawiamy pod opieką dziadków czy wysyłamy je bardzo wcześnie do żłobka, przedszkola czy szkoły. Taki sposób wychowania ich może źle wpływać na nasze relacje z nimi. Niszczy się w ten sposób więź. Nawet gdy jesteśmy z dziećmi w domu po powrocie z pracy, to zazwyczaj nie mamy czasu na opiekę nad nimi. Jesteśmy wtedy zmęczeni i obciążeni obowiązkami domowymi przez co nie zwracamy uwagi na własne dzieci. Może się to przerodzić w rożnego rodzaju sposoby zwrócenia na siebie uwagi. Często są to bardzo niebezpieczne i szkodliwe zachowania.

Niepożądane zachowania dziecka

Dzieci potrafią symulować różnego rodzaju choroby, czy nawet podejmować próby ucieczki z domu byle by rodzice poświęcili im odrobinę czasu. Zamiast krzyczeć wtedy na dziecko i jeszcze bardziej je odtrącać, to warto przeprowadzić z nim szczerą rozmowę. W dzisiejszych czasach ślepo gonimy za karierą i pieniędzmi tym samym nie patrząc i nie doceniając tego jakie szczęście mamy pod czubkiem nosa. Warto więc poświęcić przynajmniej jeden dzień w tygodniu na relacje między rodzinne. Mało kto pracuje w niedzielę. Może to być świetny czas na różnego rodzaju wycieczki rodzinne czy wspólne gry i zabawy. Możemy ten czas także poświęcić na wspólną naukę. Warto także połączyć zabawę z nauką aby dziecko chętnie brało w niej udział.

Nauka języka dziecka

Nauka języka dziecka może się tu świetnie sprawdzić, nawet w przypadkach gdy sami do końca takiego języka nie umiemy. Możemy tym samym sami się rozwijać poszerzać swoją wiedzę. Dzięki temu połączymy potrzebne z przydatnym. Należy jednak pamiętać, że współpracujemy z dzieckiem i potrzebuje ono odpowiedniego podejścia w zależności od jego wieku i osobistych preferencji. Na rynku istnieje wiele książek mówiących krok po kroku jak przygotować się samemu do takiego nauczania czy książki, które mają poszczególne rozdziały i same w sobie uczą dziecko. Pamiętajmy także, aby taka nauka była różnorodna i ciekawa aby dziecko chętnie brało w niej udział. Warto przewidzieć w niej także różnego rodzaju nagrody, które pomogą dodatkowo zachęcić naszego szkraba do dalszego rozwoju. Z czasem nasze dziecko samo będzie proponowało naukę i nie będzie potrzebowało naszej zachęty. Ogromną, ale także bardziej kosztowną nagrodą może być wyjazd do kraju, którego język jest przyswajany przez dziecko. Jest to podpisanie umowy na raczej długoterminową współpracę, ale także jest to ogromna motywacja oraz zachęta. Należy jednak mieć na uwadze, że dzieci szybko się nudzą i poza wielką nagrodą należy cały czas wprowadzać te małe. Przy nauce języka dziecka warto także dbać o spokojny rozwój. Mogą to być bajki w języku jakiego się uczymy, czy coś już bardziej skomplikowanego – książki. Możemy też starać się wprowadzać w codzienność słówka czy nawet starać się rozmawiać w tym języku na spacerach czy w domu. Nawet gdy dziecko nie do końca pewnie czuje się rozmawiając w danym języku, to na pewno pomocne będzie samo nasłuchiwanie jak mówi w nim rodzic.

Redakcja krainadziecka.net.pl