Foteliki samochodowe – uniwersalne, czy dostosowane do wieku?

Wchodząc do sklepu z wyposażeniem dla maluchów, w pierwszej kolejności powinniśmy zainteresować się przedmiotami, które są definitywnie niezbędne, by zadbać o komfort i bezpieczeństwo dorastania pociechy. Oczywiście wózek i łóżeczko to dwa elementarne części wyposażenia. Nie można jednak zapominać o foteliku samochodowym, dzięki któremu będzie nam po prostu wygodnie podróżować z pociechą.

Czym powinny charakteryzować się foteliki samochodowe lub jaki model wybrać? To bardzo częste pytania, ponieważ mamy obecnie dostęp do naprawdę dużej ilości renomowanych marek, które cieszą się ogromnym uznaniem wśród potencjalnych klientów. Posiadamy również możliwość inwestycji w model dostosowany do wieku, a raczej wagi pociechy lub foteliki samochodowe uniwersalne, które posiadają możliwość regulacji. Która opcja jest lepsza i dlaczego? Przekonajmy się o tym już dziś.

Foteliki samochodowe dostosowane do wagi

Często podróżujesz z dzieckiem lub masz takie plany? Foteliki samochodowe dostosowane do wagi pociechy są idealną opcją. Ich konstrukcja jest lepiej dostosowana do potrzeb szkraba (dzięki czemu rośnie poziom wygody i bezpieczeństwa). Dodatkowo są one o wiele tańsze. Inwestycja staje się zatem dużo mniejszym obciążeniem finansowym dla młodych rodziców – gdzie jak wiadomo, zapasowe środki zawsze się przydają. Taki model fotelika zawsze można w końcu odsprzedać, odzyskując pewną część pieniędzy.

Uniwersalne foteliki samochodowe

Trzeba przyznać, że uniwersalne foteliki samochodowe oferują możliwość regulacji i eksploatację w zakresie 0-36kg, to naprawdę ciekawa inwestycja. Przez te kilka lub nawet ponad 10 lat, prawdopodobnie pociecha wielokrotnie będzie wykonywać ruchy, które doprowadzą do zniszczenia fotelika lub procesu wyeksploatowania. Taki produkt sprawdzi się zatem u osób, które zwyczajnie podróżują stosunkowo rzadko – a na pewno rzadko demontują fotelik ze swojego pojazdu. Niemniej jednak jest to pozycja godna uwagi i jeśli jest ona wyprodukowana przez renomowanych producentów, możesz zaufać, że przeżyje wiele wspólnych kilometrów.

Jak widać, nie ma jednego słusznego rozwiązania, ponieważ jedni klienci w dalszym ciągu będą woleli zainwestować i ewentualnie odsprzedawać foteliki samochodowe dostosowane do wagi, natomiast drudzy postarają się przez te wszystkie lata utrzymać foteliki samochodowe uniwersalne w nienagannej kondycji. Wszystko też w dużej mierze zależy od tego, jak często podróżujecie, dlatego zróbcie porządny rachunek zalet i wad it dopiero na tej podstawie oceńcie swoje potrzeby.

Redakcja krainadziecka.net.pl